Pärast seda, kui Ave oli Eestis füsioterapeudina ülikooli lõpetanud, mõtles ta end proovile panna välismaal. End Küprosel sisse seadnud kursakaaslane andis teada, et saarel on vabu töökohti. Ave tegigi spontaanse otsuse: lähen! Küprosest teadis ta tollal vaid seda, et riik asub Euroopa Liidus ja lõunas. Juba paar nädalat pärast kandideerimist oligi ta saareriigi erakliinikus tööl.

Neljast tollal Küprosel töötanud eestlasest oli Ave ainus, kes siis ütles, et tema kindlasti Küprosele ei jää. Nüüd on teised läinud ja Ave ikka seal. Tema kõrval on ta elukaaslane Solon (32), tütarSimona (3) ja poeg Eric (1). Majapidamises on veel kaks koera, kalkunikari, haned, pardid, kanad, faasanid ja küülikud. Pere elamine Agia Varvara asulas Nicosia maakonnas on Ave sõnul paras segasummasuvila ja nad plaanivad perega saarele jäädagi.

Valu viis kokku

Ave ja tisleri ametit pidav Solon kohtusid viimase tööõnnetuse tõttu. Saega töötades oli mees raskelt jalga vigastanud ja vajas taastusravi. Juba teraapias käies kutsus ta Avet kohtama, kuid naise arstieetika ei lubanud tal minna. Pärast ravi, mitu kuud hiljem, kutsus Solon taas ja siis Ave läks. See oli seitse aastat tagasi. Ave endagi üllatuseks sai alguse pikk suhe, mis senini õnnelikult kestab.