Uuringukeskus Praxis avaldas juba paar aastat tagasi analüüsitulemused, mille põhjal soovitas Eestis sisse viia kohustusliku, vähemalt kuupikkuse isapuhkuse. Riiklikul tasandil aga arutatakse asja tänini. Kas isasid võiks kohustada olema vanemapuhkusel? Ja kas isad üldse sooviks seda?

Kui küsisime oma Facebooki lehel, kui paljud isad on lapsehoolduspuhkusel olnud ja aktiivselt beebiga tegelenud, mattusime küll positiivse laviini alla. Eesti mehed on tagasihoidlikud, ent naised julgevad neid kiita ja päevavalgele tuua. Tuleb välja, et isad tahavad lastega olla, riik andku ainult hoogu ja toetagu!

Praegu on Eestis isadel õigus saada kokku 10 tööpäeva isapuhkust, mille võib võtta välja ka üksikute päevade kaupa vahemikus kahe kuu jooksul enne eeldatavat sünnituse tähtpäeva ja kahe kuu jooksul pärast lapse sündi. Isa­puhkuse eest tasutakse mehe kuue kuu keskmise tööpäeva­tasu alusel.

Lapsehoolduspuhkusele võib isa jääda tita 70päevaseks saamisest alates, kui ema soovib tööle minna. Kuid lapsepuhkust korraga jagada ei saa ning eraldi lapsepuhkuse aega, nagu näiteks Põhjamaades, isadele määratud pole. Kõik käib omal initsiatiivil.