Seriaalist “Õnne 13” tuttavas punases jopes Anti (39) ootab meid oma kodu juures, vanalinna lähedal asuva kortermaja ees tihedas lumesajus ja viipab parki­miskohale. Astume riietelt lund maha rapsides trepist üles. Korteri­ust avades tervitab meid kõrgustesse küündivate lagede ja telliskiviseintega soe kodu ning juba kajab Anti abikaasa Marili (29) naerune tere. Suure osa kodusoojusest seesama naer ilmselt loobki.

“Kui vana ta nüüd ­ongi?” uurime Marili süles olevat Luket heldinult uudistades. “Seitsme­nädalane,” tuleb Antilt kiire vastus. Meie imestunud kulmukergituse peale kostab uus hüüatus: “Ei, oota, kolme­nädalane ikka!” Luke terane pilk ja vapper peahoid on tõepoolest omased pigem seitsmenädalasele. “Oleme arsti juures kiita saanud, ta on tõesti tubli!” kinnitab pereisa, uhkust varjamata.

Tema teine uhkus, Kioko, võtab vennakese sülle ja Luke sobrab mõnuga õe pikkades läikivates juustes. Kiokole vend meeldib, väga! Ta kutsub Luket isegi enda lapseks. Suure õe ainus mure on hetkel see, et vennal ei tuleks lokkis juukseid. Ent kuna vanematel poleks kahupea vastu midagi, siis on Kioko kompromissi­aldis: kui Luke lokkidega ikka väga armas välja näeb, las siis need tulla pealegi.

Marili arvab, et enne pildistamist oleks parem beebi ära toita. Anti pusib abivalmilt naise pluusiseljal oleva luku lahti, ema istub rahulikult diivanile ja tita tangib mõnuga kõhu täis. Etteruttavalt võib öelda, et pärast seda on poiss nõus ligi tund aega fotograafile poseerima. Tõsi küll, lõpusirgel laseb ta juba silma kinni, kuid osaleb perefoto­sessioonil vastutulelikult edasi.

Kiokol on täna lasteaiast vaba päev, sest tüdruk käib esmaspäeviti ja kolmapäeviti vanalinna haridus­kolleegiumi Püha Miikaeli eelkoolis. “Ta saab küll alles kuueseks, aga tahtmist kooli minna on nii palju, et mõtlesime – miks mitte,” selgitab Anti. “Praegu on Marili kodune ja seda on lihtsam organiseerida. Laps ei pea tingimata tulevast sügisest kooli minema, aga kui võetakse ja ise tahab, siis las läheb.” Lugemine vaikselt juba tuleb ja hiljuti, kui vanemad veel magasid, üllatas tüdruk neid sellega, et oli vahepeal paberile sõnu kirjutanud.