Brit Mesipuu (33) tuli alles paar nädalat tagasi oma teiselt veenilaiendite operatsioonilt. Ta on rahul: väsimus- ja pingetunne jalas on taandunud ning suvel saab taas seeliku selga tõmmata!

Esmalt märkas noor naine oma paremal jalal veenilaiendit pärast esimest rasedust, seega viis aastat tagasi. Algul arvas, et kuna tal on mõõdetud kehas madal rasvaprotsent, siis on veenid lihtsalt hästi märgata. Kuid jala kiire väsimine ja ebamugavustunne andsid märku muust, ka veenikomu torkas aina rohkem silma. Brit läks murega perearsti juurde, kes suunas ta veresoontekirurgi vastuvõtule.

Eriarst leidis, et veenilaiend on päris suur ja sellest saab jagu vaid operatsiooniga. Esimest korda opereeriti Britti kaks ja pool aastat tagasi. “Operatsioon iseenesest on lihtne, kui sellele peensusteni ei mõtle, mismoodi nad seal toimetavad ja veeni välja tõmbavad,” meenutab nüüdseks kolme lapse ema. “See tehakse üldnarkoosis ja minu puhul kestis vaid veerand tundi.”

Juhtus aga nii, et vaid mõni nädal pärast seda jäi Brit kaksikute ootele ja lõigatud jalaga hakkasid toimuma imelikud muutused. Samuti oli käes palav suvi. “Opereeritud jalale tekkisid sinikad, jalg hakkas valutama ja ära see kõik enam ei läinudki,” on Britil meeles ebameeldiv tunne. 14. rasedus­nädalaks ebamugavus süvenes. Tugisukad ei aidanud, kiskuv tunne jalas häiris üha enam. “Konsulteerisin arstiga, kes ütles, et raseduse ajal suurt midagi ette võtta ei saa. Nii ma siis passisin – suurenev kõht ees, istusin päevad läbi diivanil, valutav jalg kõrgemale tõstetud, ning magasin ka, jalg padjal, määrisin veenisalvidega,” jutustab Brit. “Seitsmendal raseduskuul läks päris hulluks, arstid hakkasid kartma trombi tekke ohtu, sest mu emal on olnud tromb. Ma ei saanud enam magada. Kannatasin, hambad ristis, et see aeg täis tiksuks, kui sünnituse saab esile kutsuda.” Päev enne 37. rasedusnädala täitumist kutsuti sünnitus esile ja Brit tõi loomulikul teel ilmale oma imearmsad kaksikud, kes on tänaseks aasta ja kaks kuud vanad.

Jalas toimus kohe pärast sünnitust muutus. “Või oli see eufooria laste sünnist? Igatahe