Tarkvarafirmas Oracle rahandust ja partnerlus­suhteid juhtinud Taavi on nüüdseks suundunud IT-maailmast hoopis traditsioonilisemasse ärivaldkonda, elamue­hitusse. Tõsi, eesmärgi­püstitus on ka praeguses tegevuses pigem revolutsiooniline kui traditsiooniline. Betoonelamu Koda – mille üks autoreid Taavi on – kokkupanek võtab vaid mõne tunni ning energiakulu asemel peaks see maja hoopis energiat tootma.

Kohtume Taaviga Harku järve ääres Kodasema majatehases ning seame sammud Koda esimese proto­tüüpmaja poole, mis asub hubase põlispärnadega pargi serval. Valge. Ja väga funk. Elamule lähenedes tundub mulle järjest rohkem, et Taavi ajab pada, kui räägib selle Põhjamaade passiivmajaga võrreldavast soojusklassist – silma järgi otsustades on ehitise seinad kõige rohkem 15 sentimeetrit paksud.

“Suured selle lõbu küttekulud ka on?” küsin skeptiliselt.

“Eks selle Koda esimese prototüübiga panimegi natuke mööda. 70–80 eurot tuleb elektri maksumus ära,” vastab Taavi.

“Kuus või?” tahan teada.

“Aastas. Aga Koda teine põlvkond on juba kuludega nullis. Tegelikult tekib küll aasta kokkuvõttes energia ülejääk, mille saab elektrivõrku tagasi müüa,” selgitab Taavi.

“See tundub natuke liiga ilus, et tõsi olla,” tunnistan ausalt.

Sisenedes majja, hakkab Taavi silmade särades seletama, kuidas sellise efektiivsuseni on jõutud. Kuidas uued tehnoloogiad ja materjaliteadus on teinud võimatu võimalikuks ja millist meeletut üleilmset potentsiaali Koda väikemajad endas kätkevad. Kuulan imestusega Taavi kirjeldusi ja märkan alles poole tunni pärast, et meie tunnisest kohtumisest on pool juba läinud. Küll ülipõneval teemal, aga sootuks teisest valdkonnast kui intervjuu, mille tarvis olin Taaviga kohtuma tulnud. Sestap liigun joonelt pereteemadele, küsides otse selle kohta, mis Taavi koduses elus kõige intrigeerivam tundub.