Kuuldes sõna “pidu”, hakkab Brandon naerusuiselt plaksutama – see sõna tähendab talle midagi lõbusat. Nüüd aga on tulemas tõesti eriline pidu. Jaanuari viimasel nädalal on tema vanemad aeg-ajalt seletanud, et varsti on poja sünnipäev ja tuleb päris tema oma pidu.

Kümmekond aastat toitlustuses tegutsenud Pilaryl on ürituste korraldamise telgitagused teada, talle meeldib pidusid ette valmistada ja ta on seadnud ka perepidude lati hästi kõrgele. Arutame esmalt, milliseid mujal nähtud vigu püüab ta Brandoni peol mitte korrata. “Väikelaste rahva­rohketelt sünnipäevadelt on mulle silma jäänud, et osa lapsevanemaid tunneb seal igavust. Paljud ei tunne üksteist, võõrustajad ei jõua kõigiga suhelda ja tegevust pakutakse vaid lastele,” arutleb Pilary. “Kuna Brandoni väikeste sõprade vanemad on ka meie peresõbrad, tunnen kohustust pakkuda kõigile meeldejääv kokkusaamine.”

Et peopaik on sünnipäeva õnnestumisel väga tähtis, soovitab Pilary alustada ettevalmistusi juba varakult. “Näiteks kui pidu pidada talvisel nädalavahetusel ja mängutoas, siis tuleks umbes neli kuud varem paika panna külaliste arv ja valida ruum. Talvisel ajal täituvad soositumad mängu­toad ülehelikiirusel,” ütleb ta. Kohe järgmiseks soovitab ta mõelda peo teemale või läbivale värvi­toonile ning teha valik, kust soetada peotarbeid. “Populaarsed kohad on AliExpress ja eBay, ent sealt tellides peab kindluse mõttes arvestama vähemalt 30päevase tarneajaga ning võimalusega, et osa tooteid ei pruugi kohale jõuda – õnneks juhtub seda harva. Kõik muu jõuab korda ajada viimase 30 päevaga enne peo toimumist.”

Kuhu sõbrad kutsuda?

Selle küsimusega maadlesid Pilary ja Artur kõige kauem. Kui nad olid kokku lugenud oma pereliikmed ning kõige lähedasemad väiksed ja suured sõbrad koos peredega, siis oli nimekirjas 60 inimest! Järelikult tuli leida peopaigaks suur ja avar mängutuba.

“Tallinn on mängutubadega lausa kaetud, ent enamikul neist puudub minu silmis oma nägu,” nendib Pilary. “Kõik on maksimaalselt värvikirevad ja tohuvabohu täis, vähe on loomulikku valgust. Seesuguseid mängutube, mis pakuvad mängulusti Brandoni-vanustele lastele, leidub vaid käputäis.”