Uurisime Pere ja Kodu Facebooki-­lehel, kuidas suhtuvad naised avalikku imetamisse ja kas emadele-titadele on privaatsemaks toimetamiseks väljas loodud ka mugavaid tingimusi. Seepeale läks lahti tuline arutelu.

Suur osa emmesid pidas laste väljas toitmist täiesti normaalseks, kuid kurtis ema ja lapse tubade vähesuse üle ning mainis ka beebidega mitte­arvestamist suvistel suurüritustel. Mõned emad aga väitsid, et kodust väljaspool või mujal kui ema-lapse toas imetada ei sobigi. Polevat esteetiline! Ehkki märksa lihtsam oleks ju lahendus, kui need, kes end häirituna tunnevad, keeravad ise pilgu ära.

Avaliku imetamise vastastele võiks tuua ka sellise kujutluspildi. Kujuta ette, et on kuum suvepäev ja sul on suur janu. Sa tiirutad ja tiirutad, et leida kohta, kust juua osta. Kurk kuivab, poodi pole. Lõpuks leiad koha, aga saba on kilomeetrine. Jube paha on olla, eks? Keel jääb naks-naks kurgulakke kinni. Pisike beebi tunneb sedasama, kui ta piima ei saa!

Või sul on kõht jube tühi ja viimaks saad kätte oma lemmiktoidu. Oled valmis nautima seda mõnusas vabaõhukohvikus vaatega merele – puhub õrn suvetuul ja ninna tükivad hõrgud lõhnad. Äkki kamandatakse sind aga toiduga kitsukesse WCsse, kus valitsevad hoopis teised aroomid. Kas maitseb sama hästi?