Kui mõni aeg tagasi kurtsin, et nii vähestel mu sõpradel-tuttavatel on beebi või siis on titad ainult neil, kes on minust kaugel või kellega pole väga sagedast suhtlust, siis lõpuks on mu palveid kuulda võetud ja hakatud lapsi tegema! Hurraa! Tundub, et läinud jaanipäeva paiku hõljus Eesti kohal ekstraordinaalne romantikapilv, sest nüüd talvel-kevadel seisab mul ees vist seitse katsikutel käiku. Täpselt ei teagi, lugemine läheb sassi.

Mis seal salata, ka meie juba mõtleme teisele lapsele, vaikselt ja ettevaatlikult. Laste väike vanusevahe oleks ju vahva.

Pärast sünnitust küll lubasin, et kui ü l d s e teine laps, siis heal juhul kümne aasta pärast, sest sellist proovile­panekut raseduse-sünnituse-taastumise näol ei osanud ma uneski näha. Ma ei tahtnud kuulda ka nende emmede juttu, kes silmade särades ja maailma kõige rahulikumal toonil laususid, et usu mind, kõik see möödub ja peagi sa unustad.

Uskumatu, aga kuluski tõesti ainult mõni kuu, kui olen ka ise see säravate silmade ja rahuliku tooniga emme. Ent iga kord, kui teine laps teemaks tuleb, käivad meil siiski kerged hirmujudinad üle selja. Kas ma tõesti juba jaksaksin põhimõtteliselt aasta aega… kannatada? Üheksa kuud rasedust, mis oli paras katsumus, v ä g a hull sünnitus ja sellest taastumine, mis võttis mõne kuu. Loomulikult saan vastutasuks maailma kõige armsama ja ilusama kingituse terveks eluks, aga siiski… Magada veel kuid, aastaid öösiti ainult paar tundi? Ma ilmselt minestaks, kui saaksin teada, et jälle rase olen. Ei, tegelikult minestaks Märt enne.

Filmides on tavaliselt pärast sünnitust ilus hetk, kui vastsündinu naise rinnale pannakse ning mees ja naine vaatavad teineteisele otsa, naeratavad, musitavad ja nutavad härdusest oma beebi üle. Ootasin minagi seda hetke. Tita pandigi rinnale, suutsin vaatamata 32 tundi kestnud hirmsale sünnitusele naeratada ja unustada sekundiks vaat et kõik, mis just oli juhtunud. Beebi krabas mind enda lummusesse ja see tunne oli ütlemata armas. Aga siis… vaatasin Märdile otsa ning pidin hoopis kreepsu saama.