Politoloogi haridusega Liivia (36) töötas aastaid reisijuhina ning on elanud Egiptuses, Türgis, Kreetal, Iisraelis ja Jordaanias. 2009. aastal tegutses ta Türgis, kus elas suures majas koos teiste giididega. Liiviale jäi silma, et üks uus reisijuht tundis end nende maja kontoris õige koduselt – jalutas ringi palja üla­kehaga. Türgis, kus inimesed peavad tööl etiketist kinni ning mehed kannavad kõige palavamalgi päeval triiksärki ja lipsu, kutsus uue kolleegi käitumine esile kihistamist. Liivia viskas kolleegiga nalja: “Vaata, kontoris liigub meil Tarzan!”

Esialgu ei tekitanud mees eestlannas erilisi emotsioone. Radovan (36) aga väidab, et temal tekkisid tunded Liivia vastu kohe. Talle torkas silma naise särav isiksus. Eestlanna lahendas tööülesandeid kiirelt ja kergelt, alati naeratus näol. Tasapisi hakkas karjäärile keskendunud Liiviagi üles soojenema, kuni päriselt ära armus. Nii lõppeski tema reisijuhi karjäär armastusega. Liivia sõitis otsejoones Belgradi Radovani juurde. Ja õigesti tegi – paar on tänaseni õnnelikult koos. “Radovan on minu sõber ja hingesugulane, kellele saan alati kindel olla,” sõnab Liivia naeratades.

Uhked mäed, lihtsad inimesed

Serbia on 20. sajandi sõdade tõttu palju kannatanud. Sellest hoolimata on tegu ühe kõige külalislahkema ja põnevama riigiga Euroopas. Siinne loodus on mitmekesine, leidub nii mägesid kui tasandikke. Serblased armastavad hästi süüa, kohalikus köögis annavad tooni lihatoidud, hapukapsarullid, kõikvõimalikul moel valmistatud oad ja vardasse aetud põrsas, mida pakutakse pidustuste ajal.