Aprillipäike teeb mändide vahelt avanevale välule pai ja puukoristaja korrutab kase küljes lõputult oma “djuu-djuud”. Kollane liblikas riivab möödalennul kanatraktorit, kus siblivad kaks kana ja kukeke. Need on Laura, Lenna ja Jüri, kes saabusid Tammede tallu nende maaelu esimese aastapäeva kingina. Just täpselt Eesti Laulu finaali päeval.

Muusikast ei pääse siin metsamajas kuidagi mööda.

Klaver männikus

Esiteks sellepärast, et Arno (30) on vabakutseline muusik. Laulnud ka Estonian Voicesi koosseisus, on tal praegu käsil kaks projekti: Viljandi Kultuuriakadeemias sündinud, pärimusmuusikat interpreteeriv Paabel ja noor, intelligentse rokkmuusika bänd Levski. “Mõlemal läheb hästi,” noogutab mees, “Levskile tehti kontserdipakkumisi juba enne, kui bänd oli kokku pandud.”

Enne Arno ja Liisi (29) saabumist elas siin talus Arno tuttav, samuti muusik. Ja takkapihta on talu ehitajagi muusikamees – 1928. aastal rajas Vabadussõja veteranile antud maatükile talu sõduri vend, ametilt pillimeister. Sestap on elutoa nurgas seisev klaver märgilise tähendusega – Tartus 1920. aastail Oskar Heine vabrikus valmistatud pill –, samuti selle kõrval seisvad-rippuvad kitarrid ja ukulele. Arno on multiinstrumentalist: õppinud lastemuusikakoolis klaverit, mängib ta ka näppepille. Peale selle on mees Viljandis õppinud jazzlaulu.