“Oiiiii, Nöbinina!” hõikab nii mõnigi kooli­jüts, nähes habrast tütarlapselikku naist tänaval nõtkel tõtakal sammul jalutamas, kaks põnni käeotsas. Ohoo, ja see tema kõrval on ju Mihkel “Lastetoa” saatest! Jah, saage tuttavaks – pärastlõunasel jalutuskäigul on perekond Jürjens: ema Mari (28), isa Mikk (29) ning nende kaksikutest pojad Jan ja Marius (1 a 11 k).

Ammuks see oli, kui Mari saja-­aastase nõiapreilina lapsi tele­ekraanide ette naelutas. Tollal, 2011. aastal ei osanud noor naine aimata, et kolm aastat hiljem on tal endal kaks väikest rüblikut.

“Ent olin emaks saamiseks täiesti valmis,” meenutab Mari õnnehetke, kui selgus, et ammu idanema pandud unistus saab teoks. Enne lasteootust oli Mari juba mõnda aega Von Krahli teatris töötades tundnud vajadust pausi järele – et elus õiget suunda leida.

“Mul oli tekkinud omamoodi suureks­kasvamise kurbus. Mõtlesin, et kui mul peaks sündima laps, oleks äkki võimalik seda lapsepõlve kellegi teise kaudu edasi kogeda. Nii läkski! See, et mulle kaksikud anti, oli ilus boonus. Aga ma kindlasti tahaks veel lapsi,” räägib Mari siiralt ja loomulikult. Ehkki ta tunnistab, et üks osa temast tahaks seigelda, mööda ilma ringi rännata ja muusikat teha, on ta emarollis kõige õnnelikum.