Saara Kadaku kolumn on vaimukas! Ta räägib, kuidas nende peres on käsil beebi oma voodiga harjutamine ning kuidas muuta lapse unemustrit, kui pisike on harjunud sööma pigem öösel. Saara unistab viietunnisest unest jutti, kuid ei taha last kiusata ning möönab: “Aga kui kõhutunne tahab lapse ära hellitada?”

Jah, beebi magamaminek on kõikehõlmav teema.­ “Armastusega ei saa lapsi ära hellitada,” ütles Mamma,­ minu tütre lapsehoidja. Kaks nädalat tagasi võitlesime­ – 17aastane Saskia ja mina – tema matustel pisaratega, kuigi ta 92 aasta vanuselt suri. Mamma mõistva armastuse vastu ei saa keegi! Samas on mu kahel heal sõbral lapsed, keda on kasvatatud suure armastusega ja sooviga mitte valmistada neile suuri ebamugavusi. Ka kolme- või kuueaastaselt on need lapsed enesekindlad teadmises, et iga nende soov täitub pisikese surve peale, sest nii on alati olnud.

Kahe esimese lapsega olin tõega proff! Kui aga kolmas laps oleks olnud esimene, peaksin end luuseriks.

Ja ometi... Olen oma laste kasvatamisel olnud järjekindel. Beebieas kindlad söögi- ja uneajad. Kahe esimese lapsega olin tõega proff! Kui aga kolmas laps oleks olnud esimene, peaksin end luuseriks. Pesamuna Villu ei allunud minu vilunud öisele koolitusele. Ka tema päevased uinakud olid liiga lühikesed. Just sain ta magama, käisin vetsus, natuke uimerdasin ja juba teadsin, et 15 minuti pärast ta ärkab. Kuigi ma muidu magan päeval mõnuga, siiani. Sõbrad ikka naeravad, kuidas läksin Saskiat lõunaunele panema – mina lõõskasin magada ja tema hüppas mul seljas. Läbi poolune tundsin karglemist ning teadsin, et kõik on korras.

Siit aga kerkib järgmine teema – emade oma aeg –, millest on seekordses ajakirjas pikk artikkel. Kui peaksin elu lõpus midagi kahetsema, siis ilmselt mitte seda, et olin lastega liiga palju koos. Pigem vastupidi. See teadmine on sundinud mind andma endast aina rohkem. Ilmselt ühte ma siiski kunagi kahetseksin – seda, kui ma pole saanud tegeleda endale armsate hobidega. Või veelgi hullem, polegi neid leidnud.

Novembri teisel pühapäeval on isadepäev. Teie käes on võimalus panna alus mõnele toredale traditsioonile. Olgu selleks eriline kook või kahekesi veedetud eelnev laupäevaõhtu.

Kaunist isadepäeva!

Ilmunud on Pere ja Kodu uus raamat “Kuidas valmib argine beebi­gurmee?” Autorid Marju Külaots ja Triinu Pääsik annavad väärt soovitusi, kuidas katta beebi toidulaud eakohaselt, mitmekülgselt ja nii, et laps sööb isuga ja soovib veel juurdegi. Raamatus on 37 lihtsat retsepti nii argi- kui pidupäevadeks.

Osta raamat raamatupoest või telli internetist:

www.raamat24.ee/products/kuidas-valmib-argine-beebigurmee

Meie veebist tellides hind 9.90