“Tule minuga peenisemassaaži koolitusele!” vilgub ühel õhtul mu arvutis FB-sõnum Annelylt, 35aastaselt sõbrannalt, viiese ja kaheteistkümnese tütre emalt, kes on juba 17 aastat suhtes. Jään uduse pilguga ekraani põrnitsema. Raske on silmi lahti hoida, sest pere pesamunal tulevad parajasti hambad ja ta ei harrasta vaikselt magamist; vanemale lapsele on järgmiseks päevaks lasteaeda kostüümi vaja; homme on pikk tööpäev kah ja perele tuleks söögid ette teha...

Sõbranna on hulluks läinud, mõtlen endamisi. “Ee... ma pole praegu sel lainel,” venitan vastuseks. “Tõesti, mitmetunnised tantraseansid minu ellu hetkel ei mahu ja ausalt öeldes pole huvi ka,” lisan. “See on lihtsalt massaaž!” veenab Annely. Ei veena. Sulgen arvuti ja lähen mänguauto pärast kisklevaid poegi lahutama.

Järgmisel õhtul sõidan teise sõbranna Tuuliga (32, kaheksase poja ema, 11 aastat suhtes) ujuma. “Tead, me käisime töönaistega ühel teistsugusel massaažikursusel,” alustab ta. “Sa ei kujuta ette, kui palju uut ma meeste kohta teada sain!” Hmm... ega ei kujuta küll, tõesti. Siis aga kuulen veel ühelt ja veel ühelt sõbrannalt, et nad on sel salapärasel kursusel käinud. Kuni tuleb välja, et see polegi nii salapärane, sellest on viimase aasta jooksul siin-seal päris palju räägitud ja kirjutatud.

Võtan sõbrannad ette ja uurin, millega tegu. Koolituse nimi on “Lingami massaaž – kuidas armastada ja tervendada meest läbi naudingute”. Seda juhendab Tallinnas Kadriorus hubases toakeses koolitaja Epp ­Kärsin (36). Ja meestele on eraldi koolitus “Yoni massaaž – kuidas armastada naist läbi puudutuste”.

Seksiisu kadus

“Eelmisel aastal olid mu lapsed enamiku suvest maal,” alustab Annely oma lugu. “See tõi mu ellu uut hingamist. Kui muidu püsib igapäevane pereelu rohkem minu õlul, sest mees on teadagi palju tööl, siis nüüd sain üle aastate mõelda natuke endale. Ka meie suhtele mõjus värskendavalt, et saime end veidi tuulutada.”