“Näe, täitsa hullud näevad välja, proovi ka!” tõttas hea sõber laste koogituru telgi juurest läbi rahvasumma minu poole. Maaeluministri kõne oli just läbi saanud ja Eesti toidu kuu sellega välja kuulutatud. Mina selle sündmuse korraldajana seisin keset virvarri, parajasti hindamas, kas kõik sujub ja mida järgmisena peaks tegema.

Ühtäkki hõivasid mu vaatevälja need kirkad suverullid taldrikul. Sõbranna pistis pihku pooliku rullikese ja... aeg jäi seisma. Mis rõõmsad ampsud! Psühhedeelselt kireva sisuga. Nii võimsat esteetilist elamust polnud ma ammu saanud. “Oot, oled sa kindel, et siia pole poolt purki toiduvärvi kummutatud?!” imestasin. “Ei ole, kõik on LOODUSLIK,” teatas sõber. Ta vedas mind lettide vahele luurele.

Seal need pontsakad ilmaimed reas olid. Ühel läbi paistmas metsarohelised nuudlid segamini porgandilaastudega, teisel sügavsinised nuudlid punaste lisanditega. Avasündmuse käigus juhtus palju toredat, aga... need rullid ületasid kõik teised muljed.

Kuu aega hiljem maandusime koos fotograaf Hele-Maiga külla suverullide autorile. Anna Celine on Tallinna tüdruk, õpib 9. klassis. Tema kireks on orelimäng ja hiina keel. Sel suvel sattus Anna pooljuhuslikult telesaatesse “Unistuste kokk”. Päev enne konkurssi öelnud üks pere­tuttav möödaminnes, et saab kandideerida. Anna tegi kinoakoorikus kana, osutus 60 eestlase seast valituks ja kutsutigi Riiga võtetele. Seal tuli tal ühe noorima osalejana rinda pista kuni 28aastaste hobikokkadega. Kui ta oli ametis oma esimese roaga – praetud räimed mee, röstitud apelsini ja guacamolega – arvasid tippkokkadest saatejuhtid, et sellest tuleb kas midagi vä-ääga imelikku või siis täht roogade taevas. Ei midagi vahepealset.­ Anna pääses voorust edasi ja lõpetas saate eestlaste seas kolmandal kohal.

“Sain palju sõpru, ideid, kogemust ja enesekindlust,” vuristab Anna, kes on asunud meie tervituseks neidsamu ükssarviku toonides suverullikesi kokku keerutama. “Ja ühe päeva praktikat restoranis Umami. Õppisin seal väga palju, nägin kõrvalt, kuidas profid tegutsevad.”

Kui riisinuudlid valmis, avab Anna perepiltide alla mattunud külmikuukse ja – tema käes on pudel peedimahla ehk peedi keeduveega, mis teeb nuudlid ägedalt tumeroosaks. Ta näitab ka äsja valminud punase kapsa mahla, millele lisab teelusikaga sutsu soodat. “See on see kuulus punase kapsa mahla ja sooda efekt, mida kõik teavad,” kuulu­tab ta. Mis? Meie ei tea! “Sooda teeb punaka mahla siniseks, aluse ja happe reaktsioon,” selgitab Anna.