Tallinlanna Eva (37) olekus ei ole lihtne näha märke valust, milles naine viimased aastad on elanud. Ta mõjub enesekindlalt, töötab heal ametikohal ühes pealinna büroos, teeb oma teist magistrikraadi ning kasvatab aasta ja seitsme kuu vanust poega.

Eva abikaasa ja lapse isa, nimetagem teda Eeroks (41), viibib Lootuse külas. Kohas, mida peetakse alkohoolikute ja narkomaanide viima­seks võimaluseks oma elu muuta. Eva räägib­ enda loo usus, et see aitab neid, kes on temaga samas olukorras.

Sarmikas ärimees

“Tutvusin Eeroga neli aastat tagasi, kui olin äsja naasnud Hispaaniast, kus kümme aastat elasin. Mitu kuud suhtlesime lihtsalt kui sõbrad. Ta oli sõltlane juba siis. Tagantjärele­ sain teada, et peamiselt tarvitab ta kokaiini.­ Ent ma ei näinud teda seda kasutamas ega teadnud selle mõjust. Väliselt ei osanud keegi sõltuvust kahtlustada – ta nägi hea välja, oli mänguline ja tore. Ma polnud ühegi sõltlasega kokku puutunud ega teadnud, kui tõsine see asi on. Toona ütlesin endale, et ju see käib lihtsalt tema elustiili ja seltskonna juurde, pealegi olin selleks ajaks kõrvuni armunud. Nii ma üürisin korteri ja me kolisime sisse.