1. Märkmik aitab asju meeles hoida

Isegi kui oleme veendunud, et jääme mäletama ühte või teist seika oma rasedusajast ja kõhubeebist, siis tegelikult unustame kahetsusväärselt palju. Eriti kui tegemist on mitmenda rasedusega ning samal ajal tuleb aktiivselt tegeleda juba olemasoleva lapsega. Sageli on esimene lapseootus naisele kõige erilisem ja õnnestavam, kuid ka iga järgmine beebi on sama tähelepanu ja hoolt väärt. Nii tahab ka teine või kolmas laps lugeda kunagi märkmeid enda ootamisest ning kuulda, kuidas ema seda perioodi meenutab.

2. Saad oma kehaga parema kontakti

Beebi kasvab, naise keha muutub iga päevaga. See, mis oli eile, ei pruugi täna enam aktuaalne olla, ning homme võivad kehas tekkida juba uutmoodi arengud. Hiljem, kui beebi juba käes, ei mäleta me sageli, kuidas end tundsime: mis kohad andsid tunda, mis valutas, kas tekkis mõni huvitav aisting või kuidas me üleüldse ise oma üha suurenevas kehas vastu pidasime.

Kehalisi tundmusi üles kirjutades viid fookuse kehale, õpid tajuma oma aistinguid ja kehasiseseid kogemusi. Seeläbi harjud oma keha kuulama, enda sisetunnet usaldama ja teadlikkust kasvatama. Kõiki neid oskusi on ka sünnitusel tarvis.

3. Lastele on sinu mälestusi vaja.

Ämmaemandad väidavad, et paljudel naistel on põlvkonniti sarnased rasedused ja sünnitused. Seega on üsnagi tõenäoline, et kunagi tuleb su tütar, kui ta on juba ise lapseootel, sinult uurima ootusaja ja sünnituse kohta. See juhtub umbes 25 aasta pärast ja sageli on tütre küsimused detailsed: millised olid rasedusaja tunnused ja vaevused? palju kilosid juurde tuli? kui suureks kasvas kõht? ja nii edasi. Küll on tore, kui on olemas põhjalikult kirja pandud mälestused sellest maagilisest ajast. Ema ja tütre vaheline side saab tugevamaks, tütar leiab teda huvitavatele küsimustele vastused ning tal tekib oma kujunemisest ja ilmale­tulekust sügavam arusaam.

4. Saad oma tunnetega parema kontakti

Paljudele pole märkmiku pidamine ega oma tunnete ja mõtete üleskirjutamine enam harjumuslik tegevus, eriti tänapäeva digiajastul ja ühiskonnas, kus pidevalt on kiire-kiire. Nii annabki paberi-pliiatsi kättevõtt ideaalse võimaluse korraks aeg seisma panna ja oma tundeid kuulata.