Meie peres lõpetas eelmisel aastal üks laps lasteaia ja teine põhikooli. Peoõhtu kulu oli mõlemal puhul ühesuurune ehk 40–50 euro vahel. Tagantjärele mõeldes läks ühel juhul eelarve kontrolli alt välja.

  1. Lasteaia lõpetamise kogu eelarve jääb 40–100 euro vahele. Suurima summa võtab pidu lasteaias, sealne söök ning kingitused õpetajatele ja lasteaiale.
  2. Kui sul on tahtmist peo korraldamisel kaasa lüüa, siis võiksid pakkuda, et esmalt lepitaks kokku summa, mille vanemad on valmis kulutama.
  3. Kui ideid on palju ja peosumma muudkui kuhjub, siis tuleta tagasihoidlikult meelde: “Mõte on tore, aga me leppisime ju kokku...”
  4. Peoriided osta varakult. See aitab hajutada kulusid mitme kuu peale. Ostes riided vahetult enne lõpupidu, riskid, et sobivad numbrid on otsas ja pead valima mitte ilusamate, vaid olemasolevate seast ning kulutad planeeritust rohkem.
  5. Poisid ei pea lõpupeol kandma musti pükse ja vesti või pintsakut. Lahe on hoopis heledavärviline suvine komplekt. Ka uued tumesinised teksad ja valge triiksärk mõjuvad esinduslikult.
  6. Jalas ei pea samuti olema mustad paeltega peokingad. Suvise komplekti juurde sobivad hästi ka uued heledad tennised.
  7. Riideid valides pea nõu lapsega – tegemist on tema tähtsündmusega ning ta ei tohiks tunda end ebamugavalt või teistest erinevalt.