1. Musitseerimine. Meie kooli­süsteemis on muusikatunnid teisejärgulised, kuid teadusuuringud näitavad, et pillimängu või laulmisega tegelevate laste tulemused matemaatikas ja kirjanduses on paremad kui teistel. Eriti arendav on muusika koolieelikutele.

2. Jooksmine. Olgu see kulli- või kossumäng, jalgpall või kergejõustik, jooksmine paneb paindlikumalt mõtlema ja edendab loovust.

3. Teatritunnid õpetavad lastele koostööd ja olukorraga kohanemist. Laval seistes peab laps publikut tunnetama – see on suureks abiks kasvõi iseseisva töö kaasahaaraval esitamisel klassi ees.

4. Arvutimängudel, eriti laskmismängudel, on hoolimata eelarvamustest arendavaid jooni. Uuringud näitavad, et Call of Duty või GTA mängimine lihvib reaktsioonikiirust ja platsinägemist. Vanematele meeldivama The Simsi mängijatel taolist arengut ei täheldatud, küll aga suurendas Tetris tüdrukutel analüüsivat mõtlemist ja keelelist võimekust.

5. Mediteerimine, jooga ja mindfulness ehk kohaloluharjutused parandavad laste enesekontrolli ja seeläbi ka käitumist. Samuti aitavad planeerimist õppida.